Наприкінці травня за сприяння голови Золотоніської РДА Оксани Криницької відбулася презентація проекту «Золотоніщина туристична» за трьома напрямками: «Духовні пам’ятки Золотоніщини», «Заповідні куточки Златокраю» та «Скарбниці пам’яті людської». Перший промо-тур прокладено через Скориківку, Драбівці, Антипівку та Бакаївське урочище.
Культурологічна подорож стартувала у Скориківці. Гостей щиро зустрічали учасники місцевої самодіяльності. Юні шанувальники автентики запросили подорожуючих бібліотекарів у шкільну «Світлицю» і там показали для них обрядове дійство «Великодні скоки». Сільський голова Віктор Назаренко взяв на себе роль провідника духовного центру місцевої громади, шедевру архітектури і храмобудування, збереженої у первісному вигляді церкви святого Миколая.
Сільський голова Драбівець Олександр Герасименко і настоятель місцевої Свято-Троїцької церкви отець Віталій Булавицький розкрили перед відвідувачами сторінки історії населених пунктів, розташованих на землях цієї сільської ради, та величі споруд, зведених нашими предками. Пам’ятка архітектури національного значення – церква у Драбівцях – бере свій родовід з 1716 року. За майже три століття вона багато чого пережила і нині потребує реставрації. Про те, наскільки важливо зберегти цю унікальну дерев’яну споруду, повідомила екскурсовод Мирослава Марченко. Отець Віталій очолив ходу туристів-аматорів до криниці, що занесена у реєстр історичних пам’яток як джерело цілющої води. У 2008 році впорядковане джерело Казанської Божої Матері, відтоді люди освячуються тут цілющою водою, міцніють тілом і вірою.
Антипівка – одне з небагатьох сіл Золотоніщини, що мають свої геральдичні знаки – герб і прапор. Сільський голова Микола Торгонський поділився своїми знаннями про місцеві звичаї, славетних вихідців із цих країв, похвалився красою довколишньої природи і давнім храмом святої Параскеви. Блакитна церква колоритно вписалася у сучасний сільський ландшафт. Її настоятель отець Анатолій Яковенко відчинив двері перед відвідувачами і благословив їх добре починання.
Нові враження і відкриття очікували першопрохідців одного з маршрутів «Золотоніщини туристичної» у монастирському скиті. Тут, де колись знайшов тихе місце для молитви перший чернець Красногірської обителі, добудовується новітній храм.
Керівництво району запрошує всіх охочих ознайомитися з усіма маршрутами туристичного районного проекту.