ПОРТАЛ
24 грудня 2012, 17:34

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Як змінилася банківська мережа Черкащини у 2012 році

<div class="dr_in_to_news"></div>Як змінилася банківська мережа Черкащини у 2012 році

2012 рік ознаменувався для банківської системи області черговими змінами: втратою окремих відділень та приходом нових гравців на черкаський ринок надання фінансових послуг.

Попри відсутність банків-юридичних осіб, в області функціонує та представлено 61 банк. За словами начальника управління НБУ в Черкаській області Сергія Забудського, наразі в області триває процес трансформації фінансових установ - закриття філій та створення на їх базі відділень. - Сьогодні лише 5 банків представлені філіями – це установи «Укрексімбанку», «Ощадбанку», «Райффайзенбанку Аваль», «Приватбанку» та «Укрінбанку». Решта банків у регіоні представлені відділеннями, - розповідає фахівець.

Інформуючи про ключові зміни у банківській мережі Черкащини, Сергій Забудський відзначає такі події:

Нові гравці У 2012 році банківська мережа області поповнилась 4-ма новими відділеннями, серед яких установи «СітіКомерцБанку», Банку «Русский стандарт», Златобанку та РеалБанку. Також відкрито представництво Банку «Восток».

Втрати

Припинили свою діяльність у регіоні відділення «Укрпромбанку», Банку «Столиця», «Унікредитбанку» та «Автокразбанку». І якщо останні дві установи просто закрили свої підрозділи на території області,то «Укрпромбанк» та Банк «Столиця» – були ліквідовані і наразі по них проходить процедура відшкодування коштів вкладникам через Фонд гарантування вкладів. Крім цього, в поточному році в області було відкрито і через деякий час закрито установу «Фінростбанку». Діяльність на валютному ринку, який є основним напрямком діяльності цього відділення, очевидно виявилася не рентабельною. Тому було прийнято рішення про закриття відділення.

Призупинили діяльність Призупинено діяльність двох установ - «Універсалбанку» та «Родовід банку». І якщо у планах «Універсалбанку» - вихід із ринку Черкащини, то «Родовід Банк» призупинив діяльність у зв’язку зі створенням на його базі санаційного банку.

Проблемні установи

- На сьогоднішній день ми маємо три проблемні банківські установи, тобто ті, які не у повній мірі виконують свої зобов’язання перед вкладниками, - розповідає Сергій Забудський. Серед них «Західінкомбанк», який із філії трансформувався у відділення та нещодавно змінив свою юридичну адресу. - Банк не є учасником Фонду тимчасового гарантування вкладів, тому на сьогодні тут є проблеми зі своєчасним відшкодуванням коштів вкладникам, - зазначає експерт.

2012 рік став критичним для ще 2 банківських установ. Це «ЕРДЕ-Банк», в якому вже працює представництво фонду тимчасового гарантування вкладів та здійснюється відшкодування коштів вкладникам. А з 20 грудня введено тимчасову адміністрацію в банку «Таврика»,термін якої складатиме 3 місяці. Про порядок відшкодування коштів по цій установі буде повідомлено додатково.

Порада фінансового експерта:

«Перед тим як розмістити кошти в банківських установах, необхідно звертати увагу на ряд факторів, які убезпечать вас від втрати фінансових заощаджень у разі ліквідації банківської установи.

По-перше, необхідно переконатися в тому, що банк є учасником фонду гарантування вкладів.

По-друге, оформлення депозитного сертифікату повинне бути іменним, оскільки сертифікат на пред’явника не є підставою для відшкодування ваших коштів Фондом гарантування вкладів відповідно до законодавства України.

І, по третє, якщо банк пропонує інноваційний депозитний продукт – переконайтеся, що на нього розповсюджуються гарантії вже згадуваного Фонду» .

- радить начальник управління НБУ в Черкаській області Сергій Забудський.