Не всі ЦНАПи на Черкащині облаштовані, як годиться, та не скрізь надають потрібні послуги. Такі висновки зробило керівництво ОДА після перевірки центрів. Невдовзі керманичі знову проінспектують, чи усунені виявлені недоліки, - інформують у прес-службі Черкаської ОДА.
Найбільші претензії, за словами заступника голови Черкаської ОДА Юрія Саса, до приміщень ЦНАПів. Подекуди це звичайні затісні кабінети. А в центрах, що у Христинівській РДА та Канівському МВК, навіть бракує меблів і техніки. Крім того у Христинівському та Чигиринському ЦНАПі є ще й кадрова проблема. Не скрізь до цих установ можуть дістатися люди з особливими потребами.
–
Не всі ЦНАПи надають повний перелік послуг, – наголосив під час координаційної наради в Черкаській ОДА посадовець. –
Наприклад, у повному обсязі послуги реєстраційної служби, що передбачені відповідним розпорядженням Кабміну, можна отримати лише у 3 центрах. Це в м. Черкаси, Катеринопільському та Чорнобаївському районах. Із 9 послуг Державної міграційної служби в більшості ЦНАПів надають по 2.
Усі ці недоліки в центрах із надання адмінпослуг мають усунути якнайшвидше, аби вони відповідали урядовим вимогам. Нові перевірки ініціює голова Черкаської ОДА. Їхній графік саме розробляють.
–
Ми маємо зрозуміти, що рух до Європи без повноцінних ЦНАПів неможливий, – зауважує Юрій Ткаченко. –
Бо саме вони мінімізують спілкування чиновника та громадянина, а тому корупційні діяння. В обласній програмі економічного та соціального розвитку на 2015 рік ми заклали понад третину мільйона гривень на підвищення ефективного функціонування таких центрів. Водночас десяток районів і міст навіть не передбачили заходи із співфінансування ЦНАПів. Це – Городищенський, Золотоніський, Христинівський, Лисянський та інші райони. Тому тамтешньому керівництву треба відповідальніше поставитися до цього питання.