Держінспектори зафіксували під час нересту 400 порушень, складено 67 актів, 56 справ спрямовано до суду, 11 – до УМВС. Накладено штрафів на 8 075 грн., водночас збитків нанесено на 82 826 грн. Про це розповів під час круглого столу начальник Черкасирибоохорони Дмитро Дядик.
– Ми маємо розуміти, що це, передусім, втрати для економіки області, адже гине молодняк, що позначається на промисловому вилові риби, яка є наразі соціальним продуктом, – прокоментував ситуацію заступник голови Черкаської ОДА Юрій Сас.
Віднедавна до патрулювання основних водних об’єктів Черкащини долучилися громадські організації Самооборона, Автомайдан, «Правий сектор». Проте, відзначалося, відбуваються тільки спільні з інспекторами рейди, а потрібно поставити блокпости у найбільш імовірних місцях браконьєрства, - інформують у прес-службі Черкаської ОДА.
За словами першого заступника начальника рибінспекції Сергія Поліщука, планується створити чотири таких «точки», де чергуватимуть разом з активістами по одному працівнику управління, та мобільну групу, яка має курсувати нерестилищами. Також треба виділити людей для контролювання водних дільниць у Канівському, Золотоніському та Чорнобаївському районах. Робота ця має відбуватися публічно, для чого треба оприлюднити перелік охоронців та залучити до висвітлення їх роботи ЗМІ.
– Охопити контролем всі водні поверхні, певно, нереально, але якщо хоча б половину порушників ми затримаємо, це буде реальний внесок у збереження рибного запасу наших річок, – зауважив Юрій Сас.