На ділянці неподалік від санаторію «Україна» під Черкасами цієї весни посадили молоденькі сосни. В середині минулого року тут було проведено санітарну рубку. Це спричинило занепокоєння громади. Однак лісівники тоді пояснили: на цій ділянці більше 60% деревостанів втратили біологічну стійкість або ж перетворилися на сухостій.
Однією з причин усихання шістдесятирічних сосон стала пожежа, яка відбулася кілька років тому, а також ряд кліматичних факторів.
Перш ніж відновлювати насадження, лісівники підготували площу.
«Ділянка була оброблена гербіцидом. Ми провели підготовку ґрунту з нарізанням борозен, глибоким рихленням і внесенням аміачної селітри. Це робиться для того, щоб позбавитися від небезпечної для сосон трав’янистої рослинності та від личинок хруща», – розповів головний лісничий ДП «Черкаське лісове господарство» В’ячеслав Шако.
Тепер замість півусохлих сосон тут за кілька років зазеленіє нове насадження. Всього черкаські лісівники під час лісокультурної кампанії-2016 посадять понад 368 га нових здорових лісів на ділянках суцільних вирубувань, - йдеться у повідомленні Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Знаменитий Черкаський бір хворіє вже не перший рік. Йому загрожує рослина-паразит омела австрійська, несприятливі екологічні умови, шкідливі промислові викиди міста, зниження ґрунтових вод тощо.
«Запобігти поширенню хвороб сосни та створити здорові нові насадження – основне завдання черкаських лісівників у нинішній ситуації. Тому період посадкової кампанії для нас дуже напружений. Але ми докладемо всіх зусиль, щоб зберегти і відновити Черкаський бір», – відзначив директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.