ПОРТАЛ
19 серпня 2016, 16:18

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Чи потрібно, у зв’язку з новими вимогами, замінювати книги обліку розрахункових операцій на нові?

Державна податкова інспекція у м. Черкасах повідомляла про те, що 26.07.2016 р. набрав чинності наказ Мінфіну, яким встановлені нові вимоги щодо порядку реєстрації та застосування РРО та КОРО.

Чи потрібно, у зв’язку з новими вимогами, замінювати книги обліку розрахункових операцій на нові?

У зв’язку з вказаними новаціями перед платниками наразі стоїть питання: чи треба міняти старі книги КОРО на нові? Відповідь на це питання роз’яснили фахівці Державної фіскальної служби України у листі від 05.08.2016 р. № 26665/7/99-99-08-01-03-17.

Так, суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані книги КОРО за старою формою до першої з подій: закінчення КОРО, завершення строку служби або припинення застосування відповідного РРО, виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги.

Такі книги дозволяється перереєстровувати лише у перехідний період – протягом місяця після набрання чинності Наказом № 547. Після спливу зазначеного терміну у разі виникнення підстав для перереєстрації книг ОРО, здійснюється реєстрація другої або наступної КОРО за новою формою.

При цьому, реалізуючи підакцизні товари, суб'єкти господарювання, які використовують КОРО за старою формою, здійснюють у них записи так:

1) у назвах граф 6, 7 КОРО за старою формою слід дописати знак «/» та відповідно слова «за ставкою акцизного податку», «сума акцизного податку»;

2) за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться: - у графу 6 – суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою податку на додану вартість, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку; - у графу 7 – сума ПДВ», «/», сума акцизного податку.

Але ведення у такий спосіб КОРО є не зручним, і ДФС України рекомендує зазначеним суб’єктам господарювання звернутись до органу ДФС за місцем реєстрації книги для реєстрації другої та наступної КОРО за новою формою. З причини зміни форми книги така реєстрація може бути здійснена у будь-який час.

У суб'єктів господарювання, діяльність яких не пов'язана з реалізацією підакцизних товарів, касові чеки, що друкуються РРО, не містять даних про акцизний податок та відповідні графи 7, 9 КОРО будуть не заповненими. Відповідно, зазначені суб’єкти господарювання можуть продовжувати використовувати раніше зареєстровані КОРО без внесення до них будь-яких змін, але лише до виникнення зазначених вище підстав для припинення використання книги.