У Міноборони пояснили, коли 3G з’явиться у Черкасах | |
Двоє черкаських електриків створили успішний бізнес | |
Черкащина третя за оформленням і наданням субсидій |
Перекладач
Олег Яровий: «Ми шукаємо такий варіант системи супутникового спостереження, який можна запропонувати середнім і дрібним господарствам»
Унікальний інноваційний проект «Супутникове спостереження за посівами» запроваджує ТОВ «Седна-Агро». Він передбачає моніторинг сільськогосподарських ландшафтів за допомогою використання аерокосмічних засобів дистанційного зондування землі. В чому актуальність та особливість проекту спеціально для порталу «Діловий регіон» прокоментував генеральний директор ТОВ «Седна-Агро» Олег Яровий.
Клієнт зацікавлений купити не просто насіння і пестициди, а ефективні рішення для отримання додаткового доходу. Саме тому в «Седна-Агро» почали вивчати технології супутникового спостереження за посівами і зараз намагаються їх впроваджувати. Як розповів порталу «Діловий регіон» генеральний директор ТОВ «Седна-Агро» Олег Яровий, реалізація цього проекту дасть змогу сільгоспвиробникам отримати точну картографію земель, які перебувають в обробітку. Наявні зараз обмінні файли не зовсім точні, похибка подекуди може сягати 5%. «Для того, хто обробляє 100 тис. га, таке відхилення вагоме – це 5 тис. га, для догляду за якими треба вкладати гроші. А відхилення можуть бути й більші», – говорить Олег Яровий. Основою для майбутнього сільського господарства є так звані зоновані карти, які дають змогу вирощувати культури з урахуванням неоднорідностей кожного поля. Одне з функціональних призначень системи супутникового моніторингу полягає у створенні таких карт. Як підкреслив Олег Яровий, вони дадуть змогу оптимізувати роботу техніки, поліпшити контроль за розвитком рослин, від чого залежить управління коштами. Зараз деякі холдинги впроваджують подібні системи самостійно.«Седна-Агро» має своє бачення: «Більшість упевнена, що такі проекти можна впроваджувати тільки на великих територіях, а ми шукаємо такий варіант системи супутникового спостереження, який можна запропонувати середнім і дрібним господарствам, які не мають можливості утримувати кваліфікований персонал», – розповів про особливості реалізації проекту директор компанії.
Подібні проекти працюють в Латинській Америці, в Європі. Олег Яровий бачить у реалізації проекту супутникового спостереження не стільки спосіб заробити, скільки нагоду надати кращий сервіс, ніж конкуренти: «Ми бачимо, що запит на такі технології є, оскільки нас запрошують і пропонують почати реалізацію пілотних проектів».