ПОРТАЛ
21 жовтня 2011, 10:47

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Сучасна станція дохлорування покращить якість води у Черкасах

Сучасна станція дохлорування покращить якість води у Черкасах

Система дохлорування води на насосній станції ІІІ підйому водного підприємства успішно введена в експлуатацію. Саме тут вода, яка перекачується для міста із Дніпровської водоочисної станції (ДВС), додатково обробляється гіпохлоритом натрію. Дозування забезпечується трьома насосами-дозувальниками у трьох точках на водоводах на вході в дільницю насосної станції перед резервуарами чистої води. Контролюються ж дози та концентрація залишкового активного хлору у воді, що обробляється, за допомогою сучасного аналізатора HACH-Lange.

Підготовка до запуску цього об'єкта велася із зими минулого року. За цей час водоканалівці вивчали напрацювання колег, визначалися, як цей досвід можна застосувати на черкаському підприємстві. Із липня 2011 року систему почали запускати в Черкасах.

- Ми визначили оптимальні точки вводу гіпохлориту натрію, що забезпечує найефективнішу роботу системи, - розповідає Олександр Гончаренко, головний технолог Водоканалу. - Нині схема автоматизована, тобто вона реагує на зміну кількості оброблюваної води, що надходить з ДВС, та концентрації хлору у ній.

На сьогодні на станції дохлорування щодня використовується до пів тонни гіпохлориту натрію.

- Найголовнішим завданням цієї станції є зменшення ризику вторинних мікробіологічних забруднень води на шляху від водозабору до міста по водопровідній мережі, - говорить Сергій Овчаренко, директор Водоканалу. - Тобто таке дохлорування дозволяє підтримувати якість води, очищеної на Дніпровській водоочисній станції, на високому рівні протягом її руху мережами до Черкас.

Нині ж уже маються позитивні результати роботи станції дохлорування. Так, цього року не проводилося гіперхлорування, що зазвичай відбувається двічі на рік (зокрема і в кінці літа) і забезпечує профілактику мікробіологічного забруднення розподільчої мережі міста. За словами Олександра Гончаренка, із введенням нової станції дохлорування потреба у гіперхлоруванні практично зникла, оскільки нова станція дохлорування дозволяє підтримувати якість води, яку отримують на ДВС, і якість якої могла погіршуватися через застарілу мережу, якої проходить вода до міста із Сокирно. А це — 15 кілометрів.

- Можемо констатувати, що запуск цієї станції став першим кроком на непростому шляху відмови від використання хлору для знезараження води, - додає Олександр Володимирович. - Сподіватимемося, що у подальшому ми матимемо змогу перевести на гіпохлорит натрію і Дніпровську водоочисну станцію, що значно підвищить безпеку праці та покращить характеристики питної води у місті.

За матеріалами:  www.vodokanal.ck.ua