ПОРТАЛ
31 жовтня 2011, 10:16

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

press
Домашнє грибництво – прибуткова справа

<div class="press_msg">press</div> Домашнє грибництво – прибуткова справа

На гриби можна не лише тихо полювати. Їх можна вирощувати у себе вдома, і тоді вам не загрожує отруєння чи негативний вплив оточуючого середовища. А для тих, хто не хоче жити на саму зарплату, домашнє грибництво може стати ще й додатковим заробітком. У цьому на власному прикладі пересвідчився черкащанин Дмитро.

Він не задовольнився розведенням грибів, а навчився виготовляти спеціальні блоки для їх вирощування. І нині, каже він, у Черкасах у нього конкурентів нема. Гливи (вешенки), вирощені ним або на субстраті його виробництва, куштував, напевно, кожен черкащанин, який полюбляє ласувати грибами.

Домашнє грибництво, з якого Дмитро починав, виявилося вигідним заняттям: 40% рентабельності, врожай упродовж місяця, невелика затратність, високий попит. Два роки тому, коли робота була налагоджена, прочитано купу додаткової літератури, з’явилась ідея виготовляти субстракт для грибів самостійно. Спочатку вирощував на ньому гриби сам, але поступово почав виготовляти блоки на замовлення. І з часом їх стали купувати навіть більше, ніж кінцевого продукту.

"За допомогою одного народного умільця я сам зробив невелику ємність для пропарювання живильного середовища, на якому ростуть гриби. Потім експериментальним шляхом дійшов до власної технології, яка практично не дає браку. Пропарюю субстракт для грибів при температурі понад 100 градусів, тоді як зазвичай це роблять при 80 градусах. Завдяки цьому мої гриби невразливі до одного зі своїх головних конкурентів – триходерми", – ділиться секретами Дмитро.

Отриманий продукт виходить на сто відсотків екологічно чистим. Природні гриби, навіть зібрані в заповідному лісі, не можна вважати бездоганними – адже грибниця тягнеться на багато кілометрів, і на її шляху може виявитись все, що завгодно – шосе або склад хімічних відходів. Глива ж росте на лушпинні від соняшникового насіння.

Ще одна безперечна перевага глив у тому, що вони не потребують хімічної обробки. Популярним у нас печерицям для життя в неволі треба створити такі умови, яких без хімічних препаратів не досягнеш. На великих підприємствах, що займаються їх промисловим вирощуванням, робітники працюють зі спеціальним захистом. Черкаський же грибник із задоволенням демонструє свої "грибні місця" і куштує сирі гриби.

Для того, щоб його гриб виріс, потрібна всього-на-всього температура не нижча за 14 градусів, вологість – в підсобному приміщенні вдома її можна забезпечити, ллючи воду на підлогу, і світло не менш як 18 годин на добу, та ще вентиляція, бо гриби, як і тварини, споживають кисень та виділяють вуглекислий газ. З грибним ворогом – пліснявою – пан Дмитро бореться за допомогою вапна, яким обробляє стіни приміщення.

Виготовлений Дмитром грибний блок дає за місяць до трьох кілограмів грибів. Найбільший врожай можна отримати за першу й другу хвилю. Блок можна тримати й довше, особливо якщо вирощувати гриби для сім’ї. Єдина умова – підтримувати потрібний мікроклімат.

Гриби практично не ростуть влітку – їм занадто спекотно. Справжні жнива для грибників настають взимку – від клієнтів відбою нема. В цей період, зізнається Дмитро, виготовлення грибних блоків відходить на другий план.

Із замовниками у Дмитра особливі стосунки. Перший взагалі його знайшов через Інтернет і одразу придбав велику партію субстрату. Тепер Дмитрові замовляють блоки кілька грибних міні-ферм. Він постійно контактує зі своїми клієнтами, допомагає порадами, а нерідко й виїжджає надавати їм практичну допомогу.

Цікавляться його продукцією і любителі. "Один нещодавно придбав 19 блоків. Сказав: нам із хлопцями в гаражі буде хороша закуска, – розповідає Дмитро. – Інший експериментує. В нього блоки з лютого, і він постійно збирає невеликий врожай". Деякі покупці примудряються здивувати його самого. "Телефонує мені один і хвалиться, що готується збирати другий врожай! А в мене такі самі блоки – і ще першого не дали! Напевно, зумів створити оптимальні умови".

Дмитро добре знає, яким повинен бути ідеальний гриб і як його виростити. Та при цьому сам їсть "некондицію", бо "шкода викидати". А ще, зізнається він, любить іноді сходити... по гриби в ліс. Каже, що подобається сам процес.

За матеріалами:  www.pres-centr.ck.ua