Слідчий суддя Солом’янського районного суду Києва 19 серпня задовольнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щодо тимчасового доступу до речей і документів із можливістю вилучення у ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» у кримінальному провадженні щодо привласнення, розтрати майна та заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, інформує «Резонанс».
«Указані відомості, у тому числі про рух грошових коштів по банківському рахунку ПАТ «Азот», можуть бути використані як докази для підтвердження обставин, що мають значення для кримінального провадження. Відсутність вказаної інформації унеможливить належне розслідування, оскільки в інший спосіб неможливо довести обставини проведення взаєморозрахунків між ПрАТ «ХК «Енергомережа», ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Азот», а також подальшого руху грошових коштів, встановлення кінцевого бенефіціара», — стверджують антикорупціонери.
У НАБУ вважають, що «службові особи ПАТ «Черкасиобленерго» діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, шляхом укладення договорів про переведення боргу, надання поворотної фінансової допомоги та надання послуг, заволоділи чужим майном (грошовими коштами, належними зазначеному енергопостачальнику) в особливо великому розмірі».
У злочинній змові з посадовцями «Черкасиобленерго» детективи НАБУ підозрюють службовців ПрАТ «ХК «Енергомережа» та ПАТ «Азот».
ПрАТ «ХК «Енергомережа» приймало на себе борг перед ПАТ «Черкасиобленерго» за поставлену електричну енергію на загальну суму 315 млн грн. При цьому, ПрАТ «ХК «Енергомережа» одержані від ПАТ «Азот» грошові кошти використало на власні потреби та розрахунку перед ПАТ «Черкасиобленерго» не провело, — йдеться у судовій ухвалі. — Крім того, встановлено факт укладення ПАТ «Черкасиобленерго» та ПрАТ «ХК «Енергомережа» ряду договорів про надання поворотної фінансової допомоги, на виконання яких ПАТ «Черкасиобленерго» перераховувалися грошові кошти на користь ПрАТ «ХК «Енергомережа», з яких на даний час вказаному енергопостачальнику не повернуто 14 млн грн.
Також встановлено факти укладення ПАТ «Черкасиобленерго» договорів про надання поворотної фінансової допомоги від 03.03.2015 з ПАТ «Миколаївобленерго» на загальну суму 12 млн грн.
Водночас розслідуванням здобуто дані, що фінансовий стан ПАТ «Черкасиобленерго» не дозволяв вказаному енергопостачальнику надавати фінансову допомогу іншим суб’єктам господарювання.
Крім того розслідуванням встановлено, що ПАТ «Черкасиобленерго» 2015 року отримувало поворотну фінансову допомогу від ПрАТ «ХК «Енергомережа» в розмірі 8 млн грн. та від АК «Харківобленерго» в розмірі 51 млн грн.
Також розслідуванням встановлено факт укладення ПАТ «Черкасиобленерго» ряду договорів поставки та надання послуг з ТОВ «Компанія Трейд-Актив», яке вважають фіктивним.
Органом досудового розслідування дії службових осіб ПрАТ «ХК «Енергомережа», ПАТ «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот» кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України.