Уже вдруге амбіційних та натхненних об’єднує в одному місці обласний форум інститутів громадянського суспільства «ГРАНТуємо ЗМІНИ 2.0». Цього року дізнатися секрети успішних громадських ініціатив та рецепти залучення грантів завітало більше 200 учасників, інформують у прес-службі Черкаської ОДА
Щоб організувати захід знадобилося кілька місяців кропіткої роботи і владних інститутів, і громадських організацій. Ініціатори заходу стверджують, що основна мета заходу – обмін досвідом, нові знайомства та поширення актуальної інформації про залучення засобів для реалізації власних цікавих проектів.
Модератор заходу Сергій Слинько говорить, що цьогорічний форум – своєрідне продовження минулого.
– Якщо торік ми розповідали про те, як створити проект, то цього разу всі охочі зможуть дізнатися як втілити на практиці власні ініціативи, – розповідає Сергій Слинько.
– Сьогодні всі спікери зібралися тут, аби допомогти реалізувати ідеї завдяки безповоротній фінансовій допомозі. Є різноманітні механізми залучення як міжнародних, так і українських грантів. Важливо, що саме грантова допомога надається на ті проекти, які матимуть пролонговану дію, подальший результат.
Уже діючі ініціативи презентували черкаські громадські організації на «Ярмарку проектів неурядових організацій». Про свої досягнення усім охочим розповідали активісти «Промолоді», «Громадського ТБ: Черкаси», «Мистецької Січі», «Help&travel in Cherkasy», «Від серця до серця» та багато інших.
Волонтер «Help&travel in Cherkasy» Вікторія говорить, що такі заходи допомагають популяризувати ту діяльність, якою вони займаються, залучити зацікавлених до роботи. Особистостей та просто непересічних людей шукають і «Громадське ТБ: Черкаси». А от «Мистецька Січ» навпаки спрямовані на пошук спонсорів, які допоможуть втілити їхні ініціативи.
Заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань з приємністю відзначив, що останнім часом посилюється вплив громадянського суспільства на Черкащині. Про що свідчить реалізація того ж «Громадського бюджету» в Черкасах.
– Нам ставлять в приклад Польщу у питанні розвитку громадянського суспільства та втілення різноманітних ініціатив, – зауважує Ярослав Березань.
– За 20 років поляки освоїли мільярди євро грантової допомоги. Там є ціле покоління, яке знає та вміє це робити. Ми ж зараз тільки на шляху становлення. Втім, вже маємо результати. Лише цього року в області залучили 34 мільйони гривень грантів. Завдяки громадськості нині можуть бути втілені ті речі, які важливі для суспільства і які часто не можуть реалізуватися інструментами держави. Оскільки влада, на жаль, частіше займаєтьс/я тим, що «гасить пожежі», на що витрачається чимало часу та ресурсу.