ПОРТАЛ
20 грудня 2015, 10:43

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Українцям запропонували жити в прибуткових будинках

В Україні незабаром можуть офіційно з'явитися прибуткові будинки. До парламенту внесено законопроект, яким пропонується ввести поняття муніципального орендного житла.

Українцям запропонували жити в прибуткових будинках

«Ми пропонуємо розглядати такі будинки, як єдині об'єкти власності, а не просто сукупність окремих квартир. Єдиним призначенням таких будівель може бути виключно здача житла в оренду» , - сказала один із співавторів законопроекту, народний депутат Олена Бабак.

Орендну плату за квартири в муніципальних будинках пропонується жорстко регулювати. Якщо документ ухвалять, щомісячна плата за таке житло буде встановлюватися раз на рік органом місцевого самоврядування, а її розмір не повинен перевищувати 3% відновлюваної вартості муніципального будинку, - пише Meget. Це теж не безкоштовно, але все ж набагато дешевше нинішніх розцінок. Наприклад, якщо в столиці умовна ціна квадратного метра в новобудові економсегмента зі скромним ремонтом коштує близько 20 тис. грн.., то 3% від цієї суми - близько 600 це грн../кв. м на рік, або 50 грн./кв. м на місяць.

Тобто оренда однокімнатного житла площею 35 кв. м. буде коштувати близько 1750 грн/міс. Зараз за таку просять удвічі дорожче.

Відповідно до законопроекту, на орендоване житло в муніципальних будинках зможуть претендувати лише громадяни з низьким доходом: самотні українці, які отримують не більше 175% прожиткового мінімуму (зараз це 2327,5 грн. на місяць) або сім'ї, що мають менше 125% прожиткового мінімуму (1662,5 грн.) на людину.

Але все ж логіка авторів законопроекту залишається незрозумілою: як людина із заробітком в 2,3 тис. грн. на місяць зможе заплатити 1,75 тис. грн за квартиру? Вони повинні будуть подавати заявки, які потім внесуть до єдиного реєстру.

Квартири претендентам планується надавати в порядку черги, а її довжина (а значить, і швидкість просування) залежить, по-перше, від кількості охочих орендувати недорогі апартаменти, а по-друге, від кількості, яка здається. Тобто, по ідеї, якщо потенційних мешканців виявиться занадто багато, а будувати муніципальні будинки будуть повільно, своєї черги заселитися в орендовану квартиру можна чекати роками.