10 лютого 2016 року набув чинності Закон України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності".
Цей Закон визначає правові та організаційні засади розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів і передбачених ними процедур оцінки відповідності, а також здійснення добровільної оцінки відповідності.
Відповідно до вимог Угоди про технічні бар'єри в торгівлі (які є невід'ємною частиною Угоди про заснування СОТ) у Законі консолідовані правові та організаційні засади розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів і процедур оцінки відповідності.
- Це повинно усунути протиріччя між ними та дозволить більш якісно адаптувати національне законодавство до законодавства Євросоюзу, – пояснює заступник директора ДП «Черкасистандартметрологія» Володимир Швецов.
За його словами, зміни дозволять підприємцям самостійно проводити оцінку відповідності технічним регламентам, а у випадках, визначених у технічних регламентах чи передбачених ними процедурах оцінки відповідності, - із залученням відповідних органів з оцінки відповідності.
Закон визначає технічний регламент так, як це нормативно-правовий акт, в якому визначено характеристики продукції або пов'язані з нею процеси чи способи виробництва, в тому числі відповідні процедурні положення, дотримання яких є обов'язковим.
Оцінка відповідності – це процес доказу того, що певні вимоги, що стосуються продукції, процесу, послуги, системи, особи або органу, були виконані.