Введення інституту Уповноваженого ВРУ з питань житлово-комунальних послуг допоможе захистити українців від необґрунтованого підвищення тарифів.
Таку точку зору висловив провідний аналітик «Публічного аудиту» Тарас Галайда в коментарі кореспонденту
ГолосUA.
«Людям розповідають, що через суди будуть забирати житло. Найперший крок - це психологічна атака. І атака вже не монополій, а державної машини, яка вже два роки, як склалася. Як бенефіціарів вона має тих же людей, які є власниками всіх монополій в цій країні. Це робиться в першу чергу для того, щоб налякати і змусити їх платити за тими злодійським цінами і тарифами, які зараз на рівні перших осіб держави встановлюються в Україні», - сказав аналітик.
Експерт підкреслив, що будь-яке підвищення тарифів повинно бути обґрунтованим.
«Ми наполягаємо, щоб споживачів не ставили перед фактом, а пояснювали, чому той чи інший тариф дійсно економічно обгрунтований. Як варіант - можна ввести інститут Уповноваженого ВРУ з питань житлово-комунальних послуг - «тарифного омбудсмена», з яким і повинні узгоджуватися пропозиції монополій і суб'єктів господарювання на суміжних ринках за зміни цін/тарифів на комунальні послуги», - підкреслив Т.Галайда.
При цьому, на думку експерта, уповноважений повинен мати можливість накладати вето на будь-яке невідповідне рішення НКРЕКУ або органів місцевого самоврядування.
Нагадаємо, існування інституту «тарифного омбудсмена» передбачене частиною 2 статті 18 Директиви Європейського парламенту №27 від 25 жовтня 2012 року «Про енергоефективність».