ПОРТАЛ
11 листопада 2016, 11:26

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

«Черкасиобленерго» втратило 400 мільйонів через оборудки Крючкова

ПрАТ «ХК «Енергомережа» перевело на себе отримання 315,36 млн грн. боргу за електроенергію, яку ПАТ «Азот» поставило ПАТ «Черкасиобленерго». Про це свідчить ухвала Солом’янського райсуду м.Києва від 27 жовтня.

<b>«Черкасиобленерго» втратило 400 мільйонів через оборудки Крючкова</b>

Національне антикорупційне бюро проводить позапланову ревізію «Черкасиобленерго» в рамках кримінального провадження, інформує видання «Наші гроші».

За матеріалами справи, службові особи ПАТ «Черкасиобленерго» та інших суб’єктів господарювання, за попередньою змовою групою осіб, шляхом укладення договорів про переведення боргу, надання поворотної фінансової допомоги та надання послуг, заволоділи чужим майном.

ПАТ «Азот» Дмитра Фірташа мало борг перед «Черкасиобленерго» на 315,36 млн грн. У 2015 році укладено угоди, за якими «Азот» мав сплачувати цей борг не обленерго, а «ХК «Енергомережа». У подальшому «ХК «Енергомережа» використала отримані гроші на власні потреби, не розрахувавшись із «Черкасиобленерго».

Крім того, «Черкасиобленерго» перерахувало «ХК «Енергомережа» 14 млн грн. за договорами про надання поворотної фінансової допомоги.

Також «Черкасиобленерго» перерахувало 12 млн грн. фінансової допомоги «Миколаївобленерго» і 51 млн грн – ТОВ «Західні енергетичні транзити», основний власник якої «Дерівейшн інвестментс лімітед» з Кіпру.

Водночас детективи зазначають, що фінансовий стан ПАТ «Черкасиобленерго» не дозволяв підприємству надавати таку допомогу.

Враховуючи суму боргу «Азоту» і надану фінансову допомогу, «Черкасиобленерго» втратило в сумі 392,36 млн грн.

Також встановлено, що «Черкасиобленерго» отримувало фінансову допомогу від ХК «Енергомережа» на 8 млн грн. і АК «Харківобленерго» на 51 млн грн.

12 жовтня суд дав дозвіл на позапланову ревізію «Черкасиобленерго». Перевірку доручено провести Державній фінансовій інспекції у Черкаській області протягом 15 робочих днів. Але у зв’язку з великою кількістю питань ревізори попросили про продовження терміну.

За клопотанням Національного антикорупційного бюро суд продовжив термін перевірки на п’ять робочих днів – до 7 листопада.

Основним акціонером «Черкасиобленерго» з часткою 46% є держава. Пакет 25% має ПрАТ «Українська енергозберігаюча сервісна компанія», власником якої є держава. Ще 24% належить ТОВ «КУА «Сварог Ессет Менеджмент» з групи Костянтина Григоришина.

У квітні 2015 року тимчасовим в.о голови правління «Черкасиобленерго» була призначена Світлана Кузьмінська, яка раніше працювала у ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» Григоришина. У вересні 2015-го, коли Фонд держмайна запропонував перепризначити Кузьмінську на посаді, проти цього виступила кіпрська компанія «Garensia Enterprises Limited», яка мала 26,6% акцій «Черкасиобленерго» і її пов’язували з Григоришиним. Компанія заявила, що Кузьмінська представляє ХК «Енергомережа» і доводить підприємство до банкрутства. Попри це, Кузьмінська посаду зберегла. А «Garensia Enterprises Limited» у березні 2016-го продала свої акції. Її пакет майже повністю викупила «КУА «Сварог Ессет Менеджмент», яку також вважають підконтрольною Григоришину. У липні 2016 р. керівника ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова оголосили у розшук в аналогічній справі про виведення 346 млн грн. з ВАТ «Запоріжжяобленерго». У 2015 році за такою ж схемою фінансової допомоги виводилися кошти із «Харківобленерго» сумами по 44,80 млн грн., 10 млн грн. і 19,63 млн грн.