ПОРТАЛ
19 грудня 2016, 13:06

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Черкаси – з бюджетом на 2017-ий рік

У Черкасах прийняли міський бюджет на наступний, 2017-ий, рік. Його дохідну частину затвердили на рівні майже 2,5 мільярдів гривень. «За» проект головного фінансового документу міста під час сесії, що відбулася 16 грудня, висловилося 22 обранці, ще один проголосував проти.

Незалежно від того, чи ухвалений державний бюджет-2017, усі місцеві ради зобов’язані прийняти цей документ до 25 грудня. Як розповіла під час обговорення проекту рішення директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган, у цьому документі враховані, серед іншого, й усі ті додаткові повноваження, які на плечі місцевої влади «переклала» держава. Для працівників бюджетних і комунальних установ мінімальну заробітну плату врахували на рівні 3 200 грн. повідомили у мерії.

– Упродовж нинішнього року ми майже 200 млн грн витратили на пільгові перевезення, професійно-технічну освіту, частково взяли на себе різницю в тарифах… А вже цього року в нас з’являється ще додаткове навантаження на бюджет, яке пов’язане з тим, що освітня й медична субвенції не перекривають видатки на утримання цих установ, – каже Наталія Володимирівна. – Більше з тим, освітня субвенція враховує зарплатню тільки педагогічних працівників, натомість, адміністративний і технічний персонал утримуватиметься за рахунок міської скарбниці. Загалом же дохідна частина в нас логічно спланована з урахуванням усіх ризиків і застережень.

За її словами, у бюджет наступного року депутати заклали 75 млн грн як гарантії черкаським комунальним підприємствам для виплати за зовнішніми боргами: перед Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Світовим банком. А ще – передбачили витрати на пільгове перевезення та беззбиткову діяльність КП «Черкасиелектротранс», понад 50 млн грн видатків на заклади професійно-технічної освіти.

– 241 мільйон гривень ми скерували в бюджет розвитку. Ці кошти ми передбачили департаменту економіки та розвитку. На що саме їх спрямуємо, визначимося під час затвердження Програми соціально-економічного й культурного розвитку Черкас, – розповіла Наталія Джуган.

Нині місцевий бюджет уже ухвалили у Львові та Кіровограді, тоді як у Харкові прийняли й обласний.

Детальніше із проектом проголосованого рішення можна ознайомитися тут.