Представники більше двох десятків підприємств регіону взяли участь у
семінарі на тему «Зміни у харчовому законодавстві України, гармонізація його з європейським. Актуальні питання щодо виробництва та обігу харчових продуктів, їх якості та безпечності, маркування».
Ініціювало проведення такого навчання ДП "Черкасистандартметрологія", враховуючи велику кількість звернень провідних фахівців підприємств харчової та переробної промисловості щодо змін у харчовому законодавстві України, застосування Технічного регламенту щодо правил маркування харчових продуктів, вимог до фасованого товару в упаковках, що зазначені у національних стандартах ДСТУ OIML R 79:2012, ДСТУ OIML R 87:2012.
За словами директора ДП «Черкасистандартметрологія» Михайла Чорнопищука, варто враховувати також, що з початком роботи Держпродспоживслужби змінюватимуться правила проведення перевірок виробників. – Щоб бути готовими до нових вимог, потрібно до них завчасно готуватися. І не лише самотужки, а й дослухаючись фахівців. Адже, поінформований – значить «озброєний», - зазначив керівник підприємства.
Він також зауважив, що ДП «Черкасистандартметрологія» має можливість підтримувати виробників не лише консультативною та роз’яснювальною роботою, а й допомагати вдосконалювати виробництво і якість продукції. Підприємство акредитоване НААУ за всіма основними напрямками робіт і готове до активної співпраці.
Знаннями та досвідом ділилася з черкаською аудиторією спеціально запрошений лектор зі столиці – Світлана Кохан. Вона працює начальником сектору науково-дослідного відділу стандартизації харчових продуктів НДІ стандартизації ДП «УкрНДНЦ» та є відповідальним секретарем ТК 154, м. Київ. Експерт докладно проаналізувала основні нововведення, акцентувавши увагу не лише на теоретичній стороні питання, а й практичних аспектах.
Зокрема, в ході семінару було проведено практикум з питань застосування Технічного регламенту щодо правил маркування харчових продуктів.
Світлана Кохан також закликала виробників не залишатися осторонь процесу «реорганізації» та ліквідації старих ГОСТів і формування національних стандартів. Вона порадила виробникам бути більш активними, відстоюючи свої інтереси, та, по можливості, навіть братися за їх розробку власними силами, адже обсяги робіт загалом - більш ніж значні.