Під час експрес-тестування на вірусний гепатит серед 140 черкащан виявлено 12 позитивних результатів. Дослідження проводили силами громадських організацій під час спеціальної акції серед випадкових перехожих на вулицях міста.
Експрес-тестування свідчить, що нині рівень захворюваності на гепатит С на Черкащині становить 8,57%, тоді як у середньому по Україні – 8,4%. Однак іще 2 роки тому серед черкащан було виявлено методом експрес-тестування лише 2,55% хворих на гепатит С, інформує МБФ «Альянс».
За офіційними даними, в області станом на 01.07.2016р. налічується близько 3 тис. осіб, інфікованих вірусом гепатиту С. Однак, за словами директора КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» Світлани Волгіної, цей показник є необ’єктивним. Адже хвороба у більшості випадків розвивається безсимптомно, і багато людей навіть не підозрюють, що хворі на гепатит С. Під час вуличних акцій тестування проходять випадкові перехожі. Тому для багатьох позитивний результат тесту став повною несподіванкою, а для декого й шоком.
«Саме результати таких вуличних акцій показують реальний стан інфікованості вірусом гепатиту С. Такі дані ближчі до реальності. Адже обстежують людей, які не мають ризикованої поведінки і ведуть правильний спосіб життя. Хоча навіть офіційних майже 3 тисячі хворих – це багато для Черкащини», – розповіла порталу "Діловий регіон" Світлана Волгіна.
Усім, у кого експрес-тест виявився позитивним, надали консультацію та порекомендували звернутись на прийом до лікаря-інфекціоніста.
«Результативність експрес-тесту оцінюють на рівні 95%. Вважається, що це доволі високий процент. І хоч похибка все-таки може бути, але найімовірніше, позитивні результати підтвердяться», – зауважила лікар-інфекціоніст.
Гепатит С виліковна хвороба, однак коштує це дуже дорого. Оскільки противірусна терапія є, то ВООЗ ставить за мету повністю ліквідувати гепатит С в Європі до 2030 року. Завдяки цьому в Україну надходять кошти благодійних організацій на лікування, а також передбачено державне фінансування на ці потреби.
«За рахунок державного бюджету протягом 2013-2014 років проліковано 54 пацієнти, позитивний результат отримано у 42 пацієнтів. Цього року противірусну терапію отримали 20 осіб. Нові схеми лікування дозволяють скоротити курс до 12 тижнів при будь якому типі вірусу та підвищують його ефективність до 97%», – говорить Світлана Волгіна.
У Черкаській міській інфекційній лікарні надають кваліфіковану стаціонарно-амбулаторну допомогу хворим із хронічними вірусними гепатитами. А цього року відкрили кабінет для груп ризику, де лікують людей, що мають супутні вірусні захворювання (переважно ВІЛ-інфекцію).