ПОРТАЛ
22 грудня 2016, 13:08

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Черкаські програмісти розробили мовний додаток для боротьби з суржиком

Мобільний додаток «Р.І.Д.» відтепер можна скачати на Google Play Маркет та Itunes. Ця програма допомагає вивчати цікаві українські слова та дізнатися більше про історію нашого народу. Одна з головних цілей проекту – допомогти людям викорінити зі свого мовлення суржик, інформує Громадське ТБ: Черкаси.

Черкаські програмісти розробили мовний додаток для боротьби з суржиком

Працює програма так. Щодня на ваш телефон приходить 3 нові слова, які ви маєте вивчити. За те, що ви вчите слова, вам нараховують «пісок часу» – ігрову грошову одиницю. Чим більше у вас буде цієї «валюти», «піску часу», тим вищий ви матимете рейтинг. Всього програма пропонує 7 статусів – від «неофіта» (новачка) до «володаря часу». Також ви зможете зазирнути до словника й повторити те, що вже вивчили.

«Слова, що пропонує програма, – не застарілі, які ніхто не вживає. Це цікаві слова, за рахунок яких можна урізноманітнити своє сухе мовлення», – кажуть засновники проекту.

Заснував проект черкаський програміст Максим Тимчій. Близько року тому у нього з'явилася ідея створити сервіс для вивчення «смачних» українських слів.

«Колись я познайомився з однією дівчиною, переселенкою з Донецька. Вона розповіла мені цікаву історію. Коли вона приїхала до нас у місто, то думала, що ми тут маємо спілкуватися українською мовою. Центр України і все таке. Але вона не побачила тут ні української, ані російської мови. Вона побачила той суржик, який убиває обидві мови.

Цей суржик люди часто визначають як українську мову. Багатьом здається, якщо ти говориш українською, значить, ти неосвічений, твій інтелектуальний рівень нижчий. Тому для багатьох переходити на українську – це проблема, бо вони бояться, що їх оцінюватимуть за цим, бояться, що інші думатимуть: ага, ти говориш українською, значить, твій інтелектуальний рівень нижчий.

Я по собі можу сказати: в моєму мовленні теж багато суржика. Але я намагаюсь його викорінити. Це моя ціль. І щоб надати людям інструмент, як легше й цікавіше позбавитися суржика, ми й зробили цей проект», – говорить засновник проекту Максим Тимчій.

Команда проекту «Р.І.Д.» налічує більше, ніж 10 спеціалістів із різних сфер – програмістів, дизайнерів, мовознавців та істориків. Всі вони працювали над проектом безкоштовно.

Творці проекту «Р.І.Д» запевняють, що проект – волонтерський, на ньому ніхто не планує заробляти. Якщо люди захочуть підтримати, то їхні гроші направлятимуть на технічне обслуговування проекту.

З проектом «Р.І.Д.» можна ознайомитися на сайті – rid.ck.ua. Мобільні додатки можна скачати на Google Play Маркет та Itunes.