ПОРТАЛ
27 серпня 2016, 11:49

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Гемодіаліз для жителів Лівобережжя став доступнішим

Хворим на ниркову недостатність більше не доведеться тричі на тиждень їздити з лівобережних районів Черкащини до обласного центру. Життєво необхідну процедуру з очищення крові вони отримуватимуть ближче до дому. У Золотоноші відкрили філію відділення нефрології та діалізу обласної лікарні.

Гемодіаліз для жителів Лівобережжя став доступнішим

У ній – усе по-сучасному та за європейськими стандартами. Від ремонту – до обладнання. Розташували філію у приміщенні Золотоніської центральної районної лікарні, інформують у Черкаській ОДА.

– Одним із наших головних пріоритетів у медичній сфері є наближення якісних послуг до людей, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Відповідно до європейських стандартів, відстань між домом пацієнта і місцем, де він отримує гемодіаліз, не повинна перевищувати 25 км. Ми прагнемо максимально наблизитися до цього показника. Створення золотоніської філії є черговим кроком до реалізації цієї мети. Ми вже маємо такі філії обласного відділення діалізу в Умані та Звенигородці. На черзі – Городище чи Корсунь. Зараз фахівці аналізують.

Золотоніська філія – результат співпраці обласної влади з компанією «Фрезеніус». Вона подбала про ремонт, обладнання, а також навчання персоналу.

– Я дякую Юрію Ткаченку, обласній адміністрації за створення привабливого інвестиційного клімату в Черкаській області, – наголошує заступник директора компанії «Фрезеніус Медікал Кер Україна» Дмитро Михайловський. – Чого ми не мали, працюючи тут із попередньою владою. Дякую всім, хто долучився до цієї хорошої справи. Особисто я не знаю подібних прикладів інвестування в медичну сферу в Україні. І цей проект у Золотоноші – лише один із наших спільних на Черкащині.

Нині в золотоніській філії вже надають допомогу 25 пацієнтам із лівобережних районів.

– Апарати «штучної нирки» тут найсучасніші, – говорить головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник. – Їх у цій філії 9. Тобто, працюючи в кілька змін, ми зможемо обслуговувати 30 пацієнтів. Цього зараз удосталь. Найголовніше, що хворі задоволені якістю послуг.

Загалом в області гемодіаліз отримують понад 250 хворих на ниркову недостатність.