ПОРТАЛ
27 лютого 2017, 18:31

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Сувенірний бізнес відкрили переселенці на Чигиринщині завдяки мікрогранту

40 тисяч гривень стартового капіталу для того, щоб розпочати новий бізнес, отримали торік переселенці з Донбасу Сергій та Ірина Мельники. Вони стали одними з переможців конкурсу мікрогрантових проектів для сільського населення «Село: кроки до розвитку», ініційованого МХП.

Сувенірний бізнес відкрили переселенці на Чигиринщині завдяки мікрогранту

Нині вони успішно розвивають свій проект у Мельниках Чигиринського району, пише «Прочерк». Тут підприємливе та ініціативне подружжя запровадило серійне виробництво кераміки, властивої для Чигиринщини, але виготовленої із застосуванням сучасних технологій.

– Гончарство тут, на Холодноярщині, – традиційний промисел. Але всі чомусь віддають перевагу старому доброму гончарному колу. Через це керамічні вироби місцевих майстрів, як правило, дорогі й більше сувенірні. Ми ж, використовуючи сучасні технології та потужний станок, придбаний за кошти гранту, виробляємо посуд мало не вдесятеро дешевший і якісніший, – хвалиться Сергій.

Майстер демонструє деякі зі своїх виробів: ось кухоль із візерунком, виконаним на станку, з поливою, ось такий самий – без поливи. А ось – «куманець», бубликоподібна посудина, яку кума надіває на руку і йде розливати гостям напої... Серед продукції Мельників – також тарілки, горщики, сувеніри, біжутерія, садово-паркова скульптура.

Подружжя також збирається відкрити гончарний гурток для дітей.

– Такі гуртки подекуди існують, але, знов таки, малих навчають передусім роботі на гончарному колі. Це – дуже добре, це народна творчість. Але як же сучасні технології? Ми ж хочемо, щоб наші вихованці ставали, передусім, технологами, – каже Сергій. – Технології – це дуже цікаво! Ось, наприклад, для чашки потрібна не одна якась глина, а цілий комплекс глин. І дитина зможе, діставши різного матеріалу, сама зробити собі, наприклад, чашку!