Наступної осені у Млієві на Городищині відбудеться фестиваль яблук. А репетицію до нього факультет харчових технологій та сфери обслуговування ЧДТУ проведе цьогоріч - у Черкасах, на День міста.
- Ми пригощатимемо черкащан борщем, звареним за старовинним рецептом, із додаванням яблук, а також - особливим яблучним квасом, звареним за власною рецептурою, - розповіла декан факультету харчових технологій та сфери обслуговування ЧДТУ Лариса Чепурда.
– Крім того, усіх охочих ми навчатимемо техніці карвінгу – художнього вирізання на яблуках. Ці, а також багато інших цікавих заходів ляжуть у основу яблучного фестивалю, який ми плануємо організувати наступного року. Ідея виникла як результат етнологічних експедицій викладачів та студентів нашого факультету, де ми окремо вивчаємо етнологічну кулінарію.
- Ми поставили собі за мету знайти досі невідомі унікальності, які прославили наш край у минулому - і з’ясували, що у 19 столітті вкрай вишуканим і дорогим десертом за кордоном був наш яблучний мармелад, для виробництва якого найкраще підходили саме вирощені у нас яблука. Наш яблучний мармелад транспортували до Європи у спеціальних ящиках і подавали на європейські столи нарізаним скибочками, присипаними цукровою пудрою - як особливий делікатес... Ми вирішили об’єднати усі унікальності черкаських яблук у фестивалі, який стане ще однією туристичною «родзинкою» нашого краю – і хорошою практикою для наших студентів, що вивчають туризм, готельно-ресторанну справу, технологію харчування та бродильних виробництв, - зауважує фахівець.
Провести фестиваль планують уже наступної осені - у селі Млієв Городищенського району, на батьківщині Левка Платоновича Симиренка, що популяризував один із найвідоміших нам сьогодні сортів яблук.