В рамках проект «Індекс здоров’я. Україна» дослідники з’ясували наскільки задоволені рівнем медичного обслуговування та станом власного здоров’я жителі різних регіонів нашої держави. Респонденти оцінювали якість медицини за 10-ма різними параметрами.
"Україні потрібен інструмент, який дозволить заміряти стан і систему охорони здоров'я і оцінку з боку людини, яка споживає меддопомогу, і також ставлення і поведінку людей, які не звертаються по медичну допомогу у зв'язку з браком коштів, або через проблеми фізично дістатися до закладів охорони здоров'я", - сказала директор програмної ініціативи "Громадське здоровя" міжнародного фонду "Відродження" Вікторія Тимошевська.
За її словами, існуюча медична статистика в Україні не відображає реальну картину. В країнах ЄС вже багато років проводиться подібне дослідження - Euro Health Consumer Index. Але для України була розроблена окрема методологія, оскільки масштабне опитування з питань охорони здоров'я проводилося в Україні вперше.
За сумарним показником Індекс здоров’я у черкащан (53) відстає від сердньоукраїнського (55) та ближчий до аутсайдерів.
Слід зауважити, що стан свого здоров’я добрим або дуже добрим назвала лише третина опитаних черкащан – 32 %. Найгірший же результат у закарпатців – 25 %, найкращий у жителів Сумщини – 50 %.
Задоволені своїм дільничним терапевтом/лікарем 69 % черкащан. Для порівняння найгірший результат у Кіровоградської області – 47 %, найкращий у Тернопільській області – 84%).
Досить високий показник і задоволеності медичною допомогою у стаціонарі – 69 %. (Найнижчий результат у кіровоградців – 29 %, найвищий у миколаївців – 76 %).
Натомість лідирують черкащани за показником проходження медоглядів та планових перевірок – 73 %. Найгірші ж результати демонструють одесити – 36 %.
Витрати громадян на ліки – ще один фактор оцінки функціонування галузі охорони здоров’я. Середня вартість придбаних ліків складала 822 гривні (найнижчий показник у Житомирській області – 238 гривень, найвищий у Рівненській – 1001 гривня). На Черкащині ця сума становила 580 грн.
Через брак коштів не зверталися до лікаря 54 % опитаних жителів області. Найвищим же цей показник був у луганській області – 88 %, найнижчим у Дніпропетровській – 42 %.
Докладніше ознайомитися з результатами дослідження можна
тут.
Довідково:
Польовий етап дослідження тривав з 16 травня по 30 червня 2016 року. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення.