ПОРТАЛ
15 грудня 2016, 08:44

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Податки і збори збагатили бюджет Черкас на мільярд гривень

За одинадцять місяців цього року податкові надходження до місцевого бюджету від черкаських платників склали 1072,9 млн.грн., що на 326,2 млн. грн. більше минулорічного показника. Про це повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.

Податки і збори збагатили бюджет Черкас  на мільярд гривень

Серед бюджетоформуючих податків, найбільші за обсягами – податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю та акциз із реалізації у роздрібній мережі підакцизних товарів.

Традиційно, основою бюджету Черкас є податок на доходи фізичних осіб. Упродовж одинадцяти місяців з офіційних доходів черкасці сплатили 600,1 млн. грн. зарплатного податку, що на 188,5 млн. грн., або на майже на третину більше показників минулого року. Цей податок стабільно забезпечує місцеву громаду надходженнями та складає більше половини від загальної суми податків.

Наступним за розміром надходжень серед лідерів є єдиний податок. З початку року податкові надходження від платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, склали 150 млн. грн. Це на 51,4 млн. грн., або майже на 52 відсотки більше минулого року.

Третє місце займає плата за володіння або користування найбільшим багатством України – землею. За вказаний період до бюджету Черкас землевласники та землекористувачі перерахували 145,7 млн. грн., що на 52,3 млн. грн., або на 56,1 відсотки перевищує минулорічні.

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів впевнено посідає четверту позицію. Надходження від роздрібної торгівлі алкоголем, нафтопродуктами і тютюновими виробами збагатили бюджет Черкас на 92,8 млн. грн. та перевищили минулорічні на 27,3 млн. грн., або майже на 42 відсотки.